iOS 16 منتشر شد. شش ویژگی مهم این سیستم عامل

فرارو- iOS 16 سرانجام توسط اپل منتشر شد. این سیستم عامل که برای اولین بار در کنفرانس اپل WWDC معرفی شد، پیش از عرضه عمومی در کنار آیفون 14 چندین نسخه را پشت سر گذاشت.

बह रोगल फरारो बह निकल अग रहनामातो، این نسخه دارای مجموعه ای از ویژگی ها و بهبودهای جدید است که هدف آن بهبود عملکرد آیفون شما است. در این مقاله به بررسی شش مورد از بهترین ویژگی های این سیستم عامل جدید می پردازیم.

شخصی سازی قفل صفحه iOS 16

iOS 16 منتشر شد

iOS 16 امکان شخصی سازی صفحه قفل را با تصاویر پس زمینه متعدد، ویجت ها و فونت های سفارشی برای تاریخ و زمان ارائه می دهد. همچنین می توانید مجموعه ای از تصاویر را انتخاب کنید تا به صورت تصادفی در طول روز به شما نشان داده شود. گالری جدید Lock Screen همچنین طیف گسترده ای از گزینه های Lock Screen را نمایش می دهد.

از جمله یک تصویر منظره مدرن با آب زنده و شرایط آب و هوایی و یک تصویر مناظر نجومی که منظره ای از زمین، ماه و منظومه شمسی ارائه می دهد. iOS 16 از چندین نوع Lock Screen پشتیبانی می کند و به شما امکان می دهد با کشیدن انگشت خود بین گزینه های مورد نظر سوئیچ کنید.

پیام های iMessage را ویرایش و ارسال نکنید

پیام فرستادن

کاربران اپل اکنون می توانند یک پیام را تا 15 دقیقه پس از ارسال آن ویرایش کنند. هر پیام تا 5 بار قابل ویرایش است. گیرنده پیام می تواند تاریخچه ویرایش ها را مشاهده کند. دستگاه‌های دارای iOS 15 یا نسخه‌های قبلی، پیام‌های ویرایش‌شده را به‌عنوان یک پیام جدید با عنوان «ویرایش به پیام جدید» شناسایی می‌کنند.

برای ویرایش یا لغو ارسال پیام، کافی است روی چت مورد نظر ضربه بزنید و نگه دارید و سپس گزینه مناسب را از منوی ظاهر شده انتخاب کنید. پیام های ویرایش شده به عنوان “ویرایش شده” علامت گذاری می شوند.

پخش کننده موسیقی تمام صفحه

iOS 16 منتشر شد

اپل آخرین بار در سال 2016 یک پخش کننده موسیقی تمام صفحه را روی صفحه قفل iOS 10 معرفی کرد. حالا iOS 16 نیز این ویژگی را به همراه یک آلبوم عکس بزرگ و همرنگ با کاغذ دیواری معرفی کرده است. اگر این ویژگی را دوست ندارید، می توانید با ضربه زدن به پایین صفحه، اندازه پخش کننده موسیقی را کاهش دهید و به تصویر پس زمینه استاندارد Lock Screen خود بازگردید.

پشتیبانی از کنترلر Nintendo Joy-Cons

بازی

آیفون‌های دارای iOS 16 از بسیاری از کنترلرهای بازی بلوتوث مانند Joy-Cons و Nintendo Switch Pro Controller پشتیبانی می‌کنند. کنترلر Joy-Cons را می توان به عنوان یک کنترلر تراشه، یک کنترلر سمت راست یا هر دو به طور همزمان در آیفون های دارای سیستم عامل iOS 16 استفاده کرد.

توصیه های پیگیری Apple Pay

شخصی سازی

iOS 16 توصیه های داخلی جدید ردیابی را در برنامه برنامه کیف پول ارائه می دهد. به این ترتیب کاربران می توانند سفارشات آنلاین تکمیل شده از طریق Apple Pay را پیگیری کنند. این ویژگی همچنین زمان تحویل تقریبی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

دسترسی به برنامه های متناسب با بدن من

من به تناسب هستم

با معرفی iOS 16، کاربران آیفون حتی بدون اپل واچ نیز به اپلیکیشن ها دسترسی خواهند داشت. این برنامه تعداد کالری سوزانده شده و گام های روزانه یک فرد را با استفاده از حسگرهای حرکتی آیفون تخمین می زند. در جریان رویداد آیفون 14، اپل اعلام کرد که سرویس +Fitness برای کاربران آیفون بدون اپل واچ از پایان سال جاری برای 21 نوجوانی که به این سرویس دسترسی دارند در دسترس خواهد بود. کاربران می توانند با پرداخت 9.99 دلار در ماه یا 79.99 دلار در سال به این سرویس دسترسی داشته باشند.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما