WFP: اولین محموله غلات بشردوستانه اوکراینی عازم شاخ آفریقا شد |

را فرمانده شجاع ام وی او با 23000 متریک تن دانه گندم برای واکنش برنامه جهانی غذا در شاخ آفریقا، جایی که به دلیل خشکسالی شدید خطر قحطی در انتظار است، حرکت کرد.

این اولین محموله کمک های غذایی بشردوستانه تحت ابتکار غلات دریای سیاه است که توسط اوکراین، روسیه، ترکیه و سازمان ملل در ماه ژوئیه امضا شد.

غذا دادن به گرسنگان جهان

این نقطه عطف مهم دیگری در تلاش برای خروج غلات مورد نیاز اوکراینی از کشور جنگ زده و بازگشت به بازارهای جهانی برای دستیابی به افرادی است که بدترین آسیب را از بحران جهانی غذا می بینند.

«باز کردن بنادر دریای سیاه تنها مهم ترین کاری که می توانیم در حال حاضر انجام دهیم دیوید بیزلی، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا گفت: برای کمک به گرسنگان جهان.

برای جلوگیری از گرسنگی جهان، بیش از کشتی‌های غلات از اوکراین خارج می‌شوند، اما با بازگشت غلات اوکراینی به بازارهای جهانی. ما این شانس را داریم که این بحران جهانی غذا را از افزایش بیشتر متوقف کنیمr.”

برنامه جهانی غذا از محموله دانه گندم برای افزایش تلاش های خود در جنوب و جنوب شرقی اتیوپی استفاده خواهد کرد و از بیش از 1.5 میلیون نفر تحت تاثیر خشکسالی حمایت می کند.

در سطح جهانی، یک رکورد 345 میلیون نفر در بیش از 80 کشور جهان در حال حاضر با ناامنی غذایی حاد مواجه هستند، در حالی که تا 50 میلیون نفر در 45 کشور بدون حمایت بشردوستانه در معرض خطر سوق دادن به قحطی هستند.

بحران گرسنگی کنونی توسط عوامل متعددی از جمله درگیری، تأثیرات آب و هوا و همه‌گیری کووید-19 هدایت می‌شود.

جنگ در اوکراین یک کاتالیزور دیگر است زیرا این کشور صادرکننده عمده غلات است. اوکراین یک ماه قبل از شروع درگیری ها در ماه فوریه تا شش میلیون تن غلات صادر می کرد، اما حجم آن اکنون به طور متوسط ​​یک میلیون تن در ماه است.

اقدامات بیشتری لازم است

WFP گفت که با از سرگیری ترافیک دریایی تجاری و بشردوستانه در داخل و خارج از بندر دریای سیاه اوکراین، برخی از اختلالات عرضه جهانی کاهش خواهد یافت که برای کشورهایی که با بدترین بحران جهانی غذا مواجه هستند، تسکین خواهد یافت.

این آژانس اضافه کرد که مهمتر از همه، اوکراین همچنین می تواند سیلوهای ذخیره غلات خود را قبل از برداشت فصل تابستان خالی کند.

با این حال، با وجود این تحولات، بحران بی سابقه غذایی همچنان ادامه دارد.

برنامه جهانی غذا بر نیاز به اقدام فوری که جامعه بشردوستانه، دولت ها و بخش خصوصی را گرد هم می آورد تاکید کرد. نجات جان و سرمایه گذاری در راه حل های بلند مدت، هشدار می دهد که “شکست باعث خواهد شد که مردم در سراسر جهان به قحطی های ویرانگر دچار شوند که اثرات بی ثبات کننده ای که همه ما احساس می کنیم.”

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

تماس با ما