نظر | آنچه که یهودی ستیزی کانیه وست نشان می دهد

اغلب، حملات به یهودیان به عنوان ابراز تاسف اما به نوعی قابل درک از خشم از اسرائیل تلقی می شود. در ماه مه 2021، یهودیان رستوران سوشی در لس آنجلس توسط یکی از اعضای گروهی که به گفته یک شاهد شعار «مرگ بر یهودیان» و «فلسطین آزاد کن» سر می‌دادند، مورد حمله فیزیکی قرار گرفتند. گزارش KABC از این رویداد در بخشی از تیتر بود: “تنش های خاورمیانه منجر به جنگ لس آنجلس می شود.”

بیان اینکه “تنش های خاورمیانه” منجر به “مبارزه” شده است به معنای پنهان کردن ماهیت و انگیزه حمله است. بیهودگی تیتری را تصور کنید که می‌خواند: «سطوح بالای جنایت در محله اقلیت‌ها باعث شد افسر پلیس به مدت هشت دقیقه بر گردن مرد زانو بزند».

در واقع، بله، احتمالاً می توانید آن را تصور کنید، زیرا جورج فلوید را نیز به خاطر مرگ خودش مقصر دانسته اید. اما جای تأمل دارد که در فرهنگ امروز آمریکا، یهودیان تا چه حد از شمول مستثنی شده اند و در زمره طردشدگان قرار می گیرند. به این معنا که وضعیت یهودیان به عنوان یک اقلیت اغلب مورد آزار و اذیت به طور فزاینده ای ناشناخته می شود، در حالی که موقعیت یهودیان به عنوان یک هدف مشروع برای تحقیر و طرد شدن به طور فزاینده ای پذیرفته می شود.

هالیوود را در نظر بگیرید، جایی که موزه جدید آکادمی تصاویر متحرک سال گذشته درهای خود را با پانل اختصاص داده شده به “ایجاد موزه ای فراگیرتر” افتتاح کرد. با این حال، همانطور که آدام ناگورنی از روزنامه تایمز در ماه مارس گزارش داد، «در ده‌ها نمایشگاه و اتاق، به سختی از هری و جک وارنر، آدولف زوکور، ساموئل گلدوین یا لوئیس بی. مایر – یهودیانی که اساساً فیلم مدرن را پایه‌گذاری کردند، نامی به میان می‌آید. صنعت. (پس از اعتراض، موزه اکنون یک نمایشگاه دائمی برای آنها در نظر گرفته است.)

یا دانشکده حقوق دانشگاه کالیفرنیا، برکلی را در نظر بگیرید، جایی که 9 گروه دانشجویی در ماه اوت اعلام کردند که میزبان سخنرانان حامی صهیونیسم نیستند، اقدامی که به منزله طرد اکثر یهودیان است. در دفاعی شگفت‌انگیز، رئیس دانشکده حقوق، اروین چمرینسکی، خاطرنشان کرد که این آیین‌نامه، که او اذعان داشت «تبعیض‌آمیز» است، تنها توسط «تعدادی از گروه‌های دانشجویی» تصویب شده است و هنوز به آن عمل نشده است – گویی برکلی یا هر جامعه دیگری. دانشکده حقوق برای یک لحظه تنها یک گروه دانشجویی را تحمل می کند که قصد خود را برای حذف، مثلاً، سخنرانانی که به حقوق ترنس ها معتقد است، اعلام کند.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما