اسرائیل خواستار ادامه فعالیت انسان‌دوستانه در فلسطین شد

صبح روز پنجشنبه، نیروهای اسرائیلی به دفاتر هفت سازمان حقوق بشر و بشردوستانه فلسطینی در رام الله در کرانه باختری اشغالی حمله، تفتیش و پلمپ کردند.

اموال آنها مصادره و تخریب شد و دستورات نظامی برای بستن دفاتر در محل رها شد.

لین هستینگز، مقیم و هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در فلسطین، گفت که تلاش برای تعطیلی “تمام نهادهایی که برای ارتقای حقوق بشر و توسعه کار می کنند و در حال ارائه کمک هستند، تحت تاثیر قرار می دهد.”

هزینه های اقامت

سازمان ملل متحد و شرکای آن اتهامات مربوط به حمایت مالی از تروریسم و ​​همچنین نامگذاری این نهادها توسط اسرائیل به عنوان سازمان های غیرقانونی و/یا تروریستی را جدی می گیرند.

علیرغم پیشنهادها برای بررسی اتهامات برای تعیین اینکه آیا بودجه منحرف شده است، مقامات اسرائیلی هیچ مدرک قانع کننده ای به آژانس های سازمان ملل متحد و یا شرکای غیردولتی که در OPT کار می کنند برای حمایت از این نامگذاری ها ارائه نکرده اند.

چندین کشور عضو اخیراً اعلام کردند که شواهدی که با آنها به اشتراک گذاشته شده است، این نام گذاری ها را توجیه نمی کند.

تلاش برای بسته شدن دفاتر این سازمان نشان‌دهنده آخرین مورد از مجموعه اقدامات اسرائیل است که توانایی حقوق بشر، فعالیت‌های بشردوستانه و توسعه در سرزمین‌های اشغالی فلسطین را محدودتر می‌کند، که بر همه نهادهایی که برای ارتقای حقوق بشر، توسعه و توسعه فعالیت می‌کنند تأثیر می‌گذارد. آژانس های ملل متحد و انجمن آژانس های توسعه بین المللی در بیانیه ای اعلام کردند.

قوانین بین المللی را رعایت کنید

در این بیانیه، بیانیه قبلی که در نوامبر گذشته منتشر شد، تاکید کرد که قوانین مبارزه با تروریسم باید مطابق با تعهدات حقوق بین الملل، به ویژه حقوق بشردوستانه بین المللی و حقوق بشر باشد.

این شامل احترام کامل به حقوق آزادی تشکل و بیان است.

نمی توان آن را برای حقوق بشر مشروع و کار بشردوستانه به کار برد. گستردگی قانون ضد تروریسم 2016 اسرائیل و تأثیر آن بر فرض بی گناهی، نگرانی های جدی را تحت قوانین بین المللی ایجاد می کند.

در پایان این بیانیه آمده است: «ما از دولت اسرائیل می‌خواهیم از هرگونه اقدامی که این سازمان‌ها را از ادامه فعالیت‌های حیاتی حقوق بشر، بشردوستانه و توسعه خود در سرزمین‌های اشغالی فلسطین باز می‌دارد، خودداری کند».

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما