TuSimple توسط FBI، SEC در مورد روابط خود با یک استارتاپ چینی بررسی شد

TuSimple TSP 14.14٪

به گفته افراد مطلع، شرکت هلدینگ، یک شرکت حمل و نقل خودران مستقر در ایالات متحده، با تحقیقات فدرال در مورد اینکه آیا به طور نامناسبی تامین مالی کرده و فناوری را به یک استارتاپ چینی منتقل کرده است، قرار دارد.

مردم گفتند که تحقیقات همزمان توسط اداره فدرال تحقیقات، کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده، موسوم به Cfius، در حال بررسی رابطه TuSimple با Hydron Inc است، استارتاپی که می گوید در حال توسعه خودکار هیدروژنی است. کامیون ها و توسط یکی از بنیانگذاران TuSimple رهبری می شود.

افراد آشنا به این موضوع گفتند که بازرسان FBI و SEC در حال بررسی این هستند که آیا TuSimple و مدیران آن – عمدتاً مدیر اجرایی Xiaodi Hou – وظایف امانتداری و قوانین اوراق بهادار را با عدم افشای مناسب این رابطه نقض کرده اند یا خیر. مردم گفتند که آنها همچنین در حال بررسی این هستند که آیا TuSimple با مالکیت معنوی Hydron توسعه یافته در ایالات متحده به اشتراک گذاشته شده است یا خیر و آیا این اقدام با ارسال فناوری ارزشمند به یک دشمن خارجی، سرمایه گذاران TuSimple را فریب داده است.

Hydron در سال 2021 توسط مو چن، یکی از بنیانگذاران TuSimple راه اندازی شد. او Hydron را در چین، هنگ کنگ و دلاور، با توجه به پرونده های عمومی، با طرحی برای ساخت کامیون های هیدروژنی در آمریکای شمالی با الگوبرداری از طرحی توسط یکی از شرکت های تابعه یک تولید کننده خودرو تحت کنترل دولت چین، ادغام کرد. افراد آشنا به این موضوع گفتند که عملیات Hydron بیشتر در چین است، جایی که آقای Mr. چن بیشتر وقت خود را می گذراند. این استارت آپ توسط سرمایه گذاران چینی حمایت شد.

دیگر افراد آشنا به این موضوع گفتند که هیئت مدیره TuSimple تحقیقات خود را در ماه جولای آغاز کرد تا بررسی کند که آیا TuSimple Hydron را در چین از طریق تأمین مالی و انتقال فناوری به استارتاپ بدون اطلاع رسانی به تنظیم‌کننده‌ها، هیئت مدیره TuSimple یا سهامداران آن انجام داده است.

ایالات متحده می خواهد با ارائه همه چیز از زیرساخت ها گرفته تا واکسن ها و انرژی سبز با نفوذ چین در سراسر جهان مقابله کند. استو وو از WSJ توضیح می‌دهد که چگونه این طرح، با نام Build Back Better World، قصد دارد با ابتکار کمربند و جاده چین رقابت کند. کامپوزیت عکس: دنیل اورتن

یکی از سخنگویان TuSimple گفت که این شرکت از تحقیقات FBI یا SEC اطلاعی ندارد. او از اظهار نظر در مورد تحقیقات هیئت مدیره یا هرگونه بحث با سیفیوس خودداری کرد.

تحقیقات همه بر این احتمال است که رهبری TuSimple در افشای تراکنش‌های مالی و فنی شرکت با Hydron که طبق قوانین ایالات متحده الزامی است، کوتاهی کرده است، و اینکه چگونه چنین معاملات نامعلوم احتمالی ممکن است به سرمایه‌گذاران آسیب رسانده و باعث شکست آقای دکتر شود. هو برای انجام مسئولیت های امانتداری خود به عنوان مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره.

قوانین اوراق بهادار ایجاب می کند که تراکنش های اشخاص مرتبط، یا معاملات سودمند مالی بین شرکت ها یا افراد دارای رابطه، باید افشا شود. بازرسان به ویژه در حال بررسی آقای. افراد آشنا به این موضوع گفتند که هو برای تعیین اینکه آیا او در راه اندازی و ارائه فناوری به Hydron دست داشته و بدون افشای مناسب پول دریافت کرده است یا خیر.

Xiaodi Hou، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل TuSimple.


عکس:

هری مورفی / وب سامیت / گتی ایماژ

سخنگوی TuSimple گفت: هو هرگز کارمند Hydron نبوده و از Hydron پولی دریافت نکرده است. آقای. سخنگوی گفت که هو منافع مالی در شرکت ندارد.

مردم گفتند که Cfius، یک کمیته بین سازمانی به رهبری وزارت خزانه داری که سال گذشته TuSimple را نیز مورد بررسی قرار داد، در حال بررسی است که آیا TuSimple در مورد انتقال فناوری به دولت ایالات متحده تحریفات مادی ارائه کرده است یا خیر. سؤالات کمیته، که مسئول بررسی سرمایه گذاری خارجی در شرکت های آمریکایی برای خطرات امنیت ملی است، شامل این است که آیا آقای. مردم گفتند که هو و سایر مدیران در TuSimple عمداً معاملاتش با Hydron را از دولت پنهان کردند.

طبق یک پرونده نظارتی و کارمندان سابق، Cfius در اوایل سال جاری مداخله کرد تا TuSimple را مجبور کند تا بسیاری از داده‌ها و فناوری‌های آمریکایی خود را از شرکت تابعه چینی خود در اختیار بگیرد. کارمندان سابق گفتند که اکثر کارمندان TuSimple مستقر در چین به کد منبع و سایر فناوری های اختصاصی ایجاد شده توسط کارمندان ایالات متحده دسترسی داشتند.

سخنگوی TuSimple گفت که این شرکت توافق خود با Cfius را جدی می گیرد و الزامات امنیتی را اجرا می کند. او گفت که این شرکت در حال بررسی گزینه های جایگزین برای شرکت تابعه TuSimple در چین است، از جمله فروش احتمالی، زیرا “ما معتقدیم که این به نفع سهامداران ما است.”

هم ایالات متحده و هم چین سیستم های خودران را به عنوان فناوری حیاتی معرفی کرده اند. فرمان اجرایی رئیس جمهور بایدن در ماه سپتامبر خواستار بررسی دقیق تر سرمایه گذاری خارجی در شرکت های فناوری ایالات متحده شد. این فرمان هم هوش مصنوعی – فناوری مبتنی بر سیستم های خودران – و هم فناوری هیدروژن را به عنوان “اساسی برای امنیت ملی” اعلام کرد.

به گفته افرادی که با این موضوع آشنا هستند، زمانی که Hydron راه اندازی شد، کارمندان TuSimple را استخدام کرد – برخی در موقعیت های ارشد – و از دانش فناوری TuSimple و مالکیت معنوی استفاده کرد. مردم گفتند که برخی از کارمندان برای Hydron کار می کردند در حالی که به کار برای TuSimple ادامه می دادند و در برخی موارد سهام در Hydron دریافت می کردند.

سخنگوی TuSimple گفت که این شرکت توافق نامه ای برای خرید کامیون های باربری از Hydron در نظر گرفته است اما مشتری Hydron نیست. این سخنگوی گفت که TuSimple دارای سهام در Hydron نیست و در تصمیمات تجاری Hydron دخالتی ندارد. یکی از نمایندگان Hydron از انتخاب آقای. چن برای مصاحبه در دسترس بود و به سوالات پاسخ نداد. آقای. چن به درخواست‌های جداگانه برای اظهار نظر پاسخ نداد.

کاوشگر Cfius 2021 تا حدودی به 20 درصد از سهام TuSimple نگاه می کرد که توسط سرمایه گذار چارلز چائو، رئیس شرکت سینا، یک شرکت فناوری چینی کنترل می شد. او همچنین یک سرمایه گذار در Hydron، و معتمد و مشاور آقایان است. افراد آشنا به این موضوع گفتند که هو و چن. آقای. چائو به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

سیفیوس در اوایل سال جاری نیاز داشت که آقای. چائو دو صندلی هیئت مدیره TuSimple خود را رها کرد و این که شرکت اطلاعات و فناوری خود را بهتر ایمن کرد. در یک بایگانی در فوریه به SEC، TuSimple گفت که Cfius “تصمیم گرفته است که هیچ نگرانی امنیت ملی حل نشده ای وجود ندارد” پس از توافق TuSimple با پانل. به عنوان بخشی از توافق، TuSimple یک مقام سابق امنیت ملی ایالات متحده را به هیئت مدیره خود منصوب کرد.

یک کامیون خودران TuSimple در بین ایالتی 10 در توسان، آریز حرکت می کند.


عکس:

کسیدی آرایزا برای وال استریت ژورنال

نمایندگان SEC، FBI و وزارت خزانه داری از اظهار نظر خودداری کردند.

این تحقیقات چالش‌های دیگری را برای TuSimple، از جمله خروج مدیر مالی، مدیر ارشد حقوقی و رئیس مهندسی، تشكیل می‌دهد. قیمت سهام که در سال 83 درصد کاهش یافته است. و تصادف یکی از کامیون های نیمه خودمختار آن در یک آزادراه آریزونا در آوریل. وال استریت ژورنال در ماه اوت گزارش داد که این حادثه مشکلات ایمنی و امنیتی طولانی مدت در TuSimple را آشکار کرد که کارکنان سابق گفتند که رهبری آنها را کنار گذاشته است.

سخنگوی TuSimple گفت که برخی از جابجایی کارکنان برای یک شرکت در حال رشد طبیعی است. TuSimple پس از سقوط ماه آوریل گفت که ایمنی اولویت اصلی شرکت است و هیچ کس در این حادثه آسیب ندیده است و شرکت عامل این حادثه را خطای انسانی می داند.

TuSimple در حال توسعه سیستم های رانندگی خودران است که هدف آن ادغام در دکل های بزرگ تولید شده توسط برخی از بزرگترین سازندگان کامیون در جهان است. در ایالات متحده می گوید که این کار را در سال 2025 از طریق مشارکت با Navistar International Corp آغاز خواهد کرد.

یک ارائه تجاری در ژوئن از Hydron که توسط مجله مشاهده شد، TuSimple را به عنوان اولین مشتری Hydron نام برد و گفت که TuSimple از Hydron صدها کامیون مجهز به فناوری خودران با نیروی هیدروژن خریداری خواهد کرد. وسایل نقلیه هیدروژنی از پیل های سوختی ذخیره شده در هواپیما تغذیه می شوند که برق و آب را از سوخت هیدروژن تولید می کنند، بنابراین نیازی به شارژ از منبع خارجی ندارند و گازهای گلخانه ای منتشر نمی کنند.

TuSimple در سال 2015 در چین و کالیفرنیا فعالیت خود را آغاز کرد و به تگزاس و آریزونا گسترش یافت. آقای. Hou عملیات ایالات متحده TuSimple را اداره می کند، در حالی که Mr. بر اساس گزارش‌های خبری شرکت و پرونده‌های نظارتی، چن، عملیات‌های چند صد کارمند TuSimple در چین را رهبری کرد و به عنوان رئیس TuSimple خدمت کرد. امسال آقای با توجه به پرونده های شرکت، چن از صندلی هیئت مدیره و سایر وظایف رهبری خود در TuSimple چشم پوشی کرد، اگرچه افراد نزدیک به او می گویند که او هنوز در عملیات TuSimple چین درگیر است.

سخنگوی TuSimple گفت: چن دیگر در لیست حقوق و دستمزد TuSimple نیست. طبق گفته FactSet، او بزرگترین سهامدار TuSimple است که حدود 11.8 درصد از شرکت را در اختیار دارد.

به هدر سامرویل در [email protected]، کیت اوکیف در [email protected] و یانگ جی در [email protected] بنویسید.

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما