نقد “چهارشنبه”: جنا اورتگا سریال خانواده آدامز نتفلیکس را شبیه به یک عکس می کندCNN

اگرچه نام شخصیت اصلی الهام گرفته شده از خط شاعرانه “فرزند چهارشنبه پر از بدبختی است” است، “چهارشنبه” به طور کلی لذت بخش است، تقریبا به طور کامل به لطف جنا اورتگا. اورتگا با پشت سر گذاشتن روزهای خود در کانال دیزنی، دختر خانواده آدامز را که اکنون دبیرستانی است، تبدیل به باحال ترین جامعه شناس گوت بی طنزی می کند که تا به حال ملاقات کرده اید، در سریالی از نتفلیکس که بیش از اینکه ترسناک یا ترسناک است، دلهره آمیز باشد.

تیم برتون، کارگردان، لحن بصری مناسبی را ایجاد می کند – ترکیبی از کمدی و ترسناک که شبیه “ادوارد دست قیچی” است – در حالی که با تهیه کنندگان “Smallville” آلفرد گوف و مایلز میلار، که چیزهایی درباره ساخت یک برنامه تلویزیونی حول یک نوجوان خارق العاده می دانند، همکاری می کند. . در واقع، هنگامی که چهارشنبه در یک مدرسه خصوصی جدید به نام Nevermore Academy ثبت نام می کند، او به مدیر مدرسه (بازی تاج و تخت، گوندولین کریستی) در مورد جابه جایی های مکرر خود از مدرسه به مدرسه می گوید: «آنها مدرسه ای به اندازه کافی قوی نساختند که مرا نگه دارد. ”

این ممکن است در Nevermore تغییر کند، نامی شاعرانه برای این پناهگاه برای افراد عجیب و غریب و جادوگر، با حال و هوای ماوراء طبیعی که به همان اندازه هاگوارتز (یا مردان ایکس) است که کمیک استریپ امضای چارلز آدامز.

چهارشنبه نه تنها باید با توانایی‌های روانی در حال طلوع و رؤیاهای عجیب و غریبی که با آنها همراه است سر و کار داشته باشد، بلکه معمایی ظاهر می‌شود که زن مشکوک را به نانسی درو بدخلق و آبنوس پوش تبدیل می‌کند و سعی می‌کند با شروع سرنخ‌ها مشخص کند چه کسی مسئول است. تا دور شجره نامه خودش حلقه بزند.

بدیهی است که ترکیبی نسبتاً مشتق شده از عناصر ژانر است، اما این ترکیب تا حدی کار می کند زیرا حتی مواد کوچکتر نیز خوشمزه هستند، از کاترین زتا جونز و لوئیس گوزمن به عنوان والدین چهارشنبه، مورتیشیا و گومز، تا دستیارش Thing، که لباسی را برای او تهیه می کند. با استخدام می خواهد – چه چیز دیگری؟ – “تخفیف پنج انگشتی.” نویسندگان مقدار زیادی مسافت پیموده شده کمدی را از آن انتها استخراج می کنند، پس به آنها کمک کنید.

چیزی که «چهارشنبه» را از تلاش‌های مشابه جدا می‌کند («ماجراهای دلخراش سابرینا» نتفلیکس در نهایت، اورتگا است که به نحوی موفق می‌شود بی‌وقفه عجیب و غریب باشد، پرتره‌ای با شدتی که پلک نمی‌زند و به‌طور عجیبی به یکباره دوست‌داشتنی است. وقتی توصیف شخصیت شامل بلند کردن صدا یا شکستن حتی یک لبخند است، این کار کوچکی نیست.

کارهای جالبی مثل حضور کریستینا ریچی که چهارشنبه در فیلم های دهه 1990 بازی کرد، به عنوان بخشی از کارکنان مدرسه، و کلانتر محلی (جمی مک شین) که چهارشنبه و همکلاسی هایش را به عنوان “باند اسکوبی” اخراج می کند، انجام دهید و این سریال در چندین مورد فعالیت می کند. سطوح

شاید به ناچار، “چهارشنبه” نتواند ضربه اولیه خود را حفظ کند زیرا داستان سریالی در هشت قسمت پیش می رود و پایان بیش از حد آشفته می شود. باز هم، با توجه به ماهیت مواد منبع که بیشتر برای جوک‌های کوچک طراحی شده‌اند، به سختی تعجب‌آور است تا یک داستان گسترده.

به دنبال آوردن چیز جدیدی به ملکی مانند خانواده آدامز، که قبلاً بارها انجام شده است، بدون تغییر DNA آن آسان نیست. به اعتبار خود، “چهارشنبه” به چالش برمی خیزد و عمدتاً موفق می شود آن را شبیه به یک ضربه محکم و ناگهانی جلوه دهد.

«چهارشنبه» در 23 نوامبر در نتفلیکس نمایش داده می شود.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما