نظر | ایلان ماسک هیچ ایده ای ندارد که در توییتر چه می کند

اگر فکر می‌کردید که رویکرد ایلان ماسک برای خرید توییتر بی‌نظم است، دو هفته از زمانی که ماسک سکان هدایت این شرکت رسانه‌های اجتماعی را به دست گرفت، کاملاً هرج‌ومرج بوده است و برنامه‌های او برای توییتر به‌هم ریخته است. با عصبانیت مثل ماهی روی قلاب

در ابتدا من امیدوار بودم که رویکرد آشفته ماسک با استقرار او در نقش کاهش یابد. سایر شرکت‌های او نیز دوره‌هایی از آشوب شدید را پشت سر گذاشته‌اند. اما جدیدترین زیگ‌ها و زاگ‌ها نشان می‌دهند که چیزی عمیقاً در آنچه ثروتمندترین مرد جهان در توییتر انجام می‌دهد گم شده است.

اکنون او خشم بالاترین تنظیم کننده حریم خصوصی کشور، کمیسیون تجارت فدرال را برانگیخته است. سه تن از مدیران توییتر که مسئولیت حفظ حریم خصوصی و امنیت اطلاعات را بر عهده داشتند روز چهارشنبه استعفا دادند. بر اساس گزارش The Verge، یک وکیل شرکت به کارمندان دیگر هشدار داد که فوریت ماسک در ایجاد تغییرات در این سرویس خطر نقض توافقی را که توییتر با FTC به دلیل نقص‌های امنیتی قبلی امضا کرده بود، به همراه دارد. نقض این فرمان می تواند صدها میلیون یا میلیاردها دلار جریمه برای توییتر به همراه داشته باشد.

سخنگوی FTC روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت: “ما با نگرانی عمیق تحولات اخیر در توییتر را دنبال می کنیم.” “هیچ مدیر عامل یا شرکتی فراتر از قانون نیست و شرکت ها باید از دستورات رضایت ما پیروی کنند. دستور بازنگری شده رضایت ما ابزارهای جدیدی را برای اطمینان از انطباق در اختیار ما قرار می دهد و ما آماده استفاده از آنها هستیم.

ناامیدی ماسک در مورد اسباب‌بازی جدید گران‌قیمتش در اولین ایمیل او به کارمندان پس از تصاحب، واضح به نظر می‌رسید. او روز چهارشنبه نوشت: «تصویر اقتصادی پیش رو وخیم است. او به آنها گفت که ضروری است که توییتر علاوه بر تجارت سنتی خود در تبلیغات، از طریق فروش اشتراک‌ها نیز کسب درآمد کند.

او اشتباه نمی کند که تجارت توییتر به هم ریخته است. اما به نظر می رسد که او فقط اوضاع را بدتر می کند.

ماسک ظاهراً در هر حرکتی که انجام می‌دهد، با مشکلات شناخته‌شده‌ای مواجه می‌شود که توییتر و دیگر شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی راه‌هایی برای مدیریت آن‌ها ایجاد کرده بودند – اما ماسک، در اشتیاق خود برای انجام همه چیز به گونه‌ای متفاوت، به‌طور ناخودآگاه آن را رها کرد.

تمام کارهایی را که او در مدت کوتاهی انجام داده است – و سپس لغو کرده است – در نظر بگیرید. او طی چند روز پس از تصدی مسئولیت، نیمی از 7500 کارمند توییتر را به طرز عجیبی اخراج کرد – و سپس بلافاصله شروع به تلاش برای استخدام چند کارگر ضروری دوباره کرد. سلام تبلیغ کنندگان وعده داده شده او برای کسب و کار آنها ارزش قائل بود و گفت که نگران گسترش نفرت و تفرقه افکنی در رسانه های اجتماعی است – سپس یک تئوری توطئه نفرت انگیز و تفرقه افکنانه را منتشر کرد و تبلیغ کنندگانی را که به سمت تپه ها می دویدند تهدید به “نام هسته ای و شرم” کرد. او به سهامداران تسلا گفت که دیگر سهامی را برای تامین مالی ماجراجویی توییتر نمی فروشد – اما روز سه شنبه فاش کرد که اخیراً حدود 4 میلیارد دلار سهام فروخته است.

قبل از هرج و مرج روز پنجشنبه، به نظر می‌رسید که سردرگمی ماسک در صبح چهارشنبه به اوج خود رسیده بود، زمانی که توییتر شروع به انتشار مجموعه جدیدی از نشان‌های راستی‌آزمایی برای برندهای بزرگ، سازمان‌های رسانه‌ای و برخی از کاربران برجسته توییتر کرد. ظرف چند ساعت، ماسک اعلام کرد که این کار را خواهد کرد کشته شده عرضه شاید از زمانی که آمازون تلاش کرد گوشی بسازد، این بدجنس ترین و کوتاه مدت ترین محصول اصلی معرفی شده بود.

این حماسه آشفتگی عمیقی را نشان می دهد که کل رویکرد ماسک به شرکت جدیدش را به هم می زند. این توخالی بودن نقشه او را نشان می‌دهد: ماسک می‌گوید که می‌خواهد توییتر را به منبع اطلاعاتی قابل اعتماد و پناهگاهی از سمیت آنلاین تبدیل کند، مکانی که در آن «اکنون کمدی قانونی است» و «پرنده رایگان است»، اما این نیز احساس نمی‌کند. یک «منظره جهنمی رایگان برای همه». این یک سفارش بلند است، اما به دلیل بلاتکلیفی آشکار ماسک و نیاز به دوست داشتن او بلندتر می شود – او می خواهد یک نیروانا در شبکه های اجتماعی ایجاد کند بدون اینکه مجبور باشد هیچ انتخاب سختی در مورد نوع محتوایی که شبکه باید اجازه دهد، اجازه نمی دهد، تبلیغ می کند یا نمی دهد، ایجاد کند. محدود کردن.

برای سال‌ها، توییتر به برخی از حساب‌ها علامت چک آبی و سفید را به عنوان نمادی از اصالت ارائه می‌دهد. اگرچه روند آن شفاف نبود، اما این شرکت علامت‌هایی را به حساب‌های روزنامه‌نگاران، سیاستمداران، افراد مشهور، برندها و دیگران اضافه کرده بود تا نشان دهد که آنها واقعاً همان چیزی هستند که ادعا می‌کردند. چگونه می توانید مطمئن باشید که، بگویید، @fmanjoo واقعاً پروفایل توییتر ستون نویس محبوب روزنامه بود؟ به دلیل علامت زدن

اما علامت چک به عنوان نوعی نشانگر کلاس در توییتر و ماسک و ستوان های او استدلال کرد که چک های آبی به برخی از کاربران توییتر وضعیت غیرقابل دریافتی داده است. او برنامه ماهانه 8 دلاری خود را به عنوان راهی برای افزودن حساسیت برابری طلبانه به توییتر (و البته کسب درآمد) مطرح کرد. دیگر «چک‌های آبی» – اصطلاحی که به یک برچسب تمسخر آمیز برای «نخبگان» غیرقابل لمس تبدیل شده بود – مورد توجه ویژه شبکه‌های اجتماعی قرار نمی‌گیرد. همانطور که ماسک در توییتی به الکساندریا اوکاسیو-کورتز، نماینده چپ‌گرای کنگره نیویورک گفت، اکنون همه باید برای تأیید اعتبار بپردازند:

مشکل این بود که طرح ماسک برای پرداخت هزینه چک مارک، اعتبار را به آشفتگی تهدید می کرد. اگر کسی می توانست برای تایید شدن پول بپردازد، آیا این به معنای آن نیست که هیچ کس تایید نشده است؟ اگر کسی برای یک چک 8 دلار بپردازد و بعد ادعا کند فرهاد منجو است، چطور می‌گویید که به کدام فرهاد اعتماد کنید؟

این دومین مجموعه از نشان ها است. روز سه شنبه، استر کرافورد، یکی از مدیران توییتر، اعلام کرد این شرکت یک برچسب جدید ایجاد کرده است – علامت‌های تیک خاکستری با برچسب “رسمی” – تا حساب‌های واقعا معتبر را از حساب‌هایی که فقط برای دریافت تیک پول پرداخت کرده‌اند، متمایز کند. او در توییتی نوشت، نامگذاری جدید به صلاحدید توییتر برای “انتخاب حساب ها” ارائه می شود و مردم نمی توانند آنها را خریداری کنند. در میان اولین حساب‌هایی که نام رسمی را دریافت کردند، سازمان‌های خبری مانند تایمز، حساب‌های دولتی، برندها و برخی از سیاستمداران بودند. حتی اوکاسیو کورتز چک رسمی را دریافت کرد.

البته، چک جدید عملاً چک پرداختی را تضعیف کرد – اگر توییتر می‌خواست برخی از حساب‌ها را بدون دریافت هزینه برای برچسب رسمی علامت‌گذاری کند، چه فایده‌ای داشت که برای حساب شما یک علامت چک بپردازید. نکرد سیگنال وضعیت رسمی؟

درست؛ هیچ فایده ای نداشت پس از اعلام پایان چک رسمی، ماسک توییت کرد چیزی که برای او به عذرخواهی نزدیک است: «لطفاً توجه داشته باشید که توییتر در ماه‌های آینده کارهای احمقانه زیادی انجام خواهد داد. ما آنچه را که کار می کند حفظ می کنیم و آنچه را که کار نمی کند تغییر می دهیم.”

قبل از اینکه ماسک آن را بخرد، توییتر از یک شرکت کامل فاصله داشت. آخرین سال سودآور آن (و یکی از تنها سال های سودآور آن) 2019 بود. در ماه جولای، در آخرین گزارش سود سه ماهه خود به عنوان یک شرکت سهامی عام، این شرکت زیان خالص 270 میلیون دلاری را گزارش کرد. هر چند توییتر به همان اندازه که مشکل داشت، نمایش دلقک نبود – این صلاحیت اولیه در اجرای سرویس خود را نشان داد و تبلیغ کنندگان و کاربران نیازی به نگرانی در مورد انفجار روزانه نداشتند.

در دو دهه گذشته، شرکت‌های وب راه‌های زیادی را برای آزمایش ویژگی‌های جدید بر روی گروه‌های کوچکی از کاربران قبل از ارائه ایده‌های احتمالاً مخرب برای کل سرویس ایجاد کرده‌اند. اگر ماسک نیمی از کارکنان توییتر را اخراج نمی کرد، ممکن بود بخشی از این موارد را جمع آوری کرده باشد. او می‌توانست با ارتباط بسیار بهتر با کاربران، تبلیغ‌کنندگان و کارمندان، تغییرات را عمدی‌تر انجام دهد. (مانند یک رئیس جمهور سابق، ماسک عادت بدی دارد که توییتر را با توییت مدیریت کند.)

با این حال، با روحیه اعتراف به اشتباهات احمقانه، باید با یادآوری تماس بد خود پایان دهم. در ماه آوریل، پس از اولین پیشنهاد ماسک برای توییتر، من ستونی نوشتم که هشداردهنده‌های هشداردهنده‌ای بود که می‌گفتند او مرگ توییتر خواهد بود. من متذکر شدم که او یک مدیر فنی ماهر بود. چقدر می تواند در اجرای توییتر بد باشد؟

پاسخ: خیلی خیلی بدتر از چیزی که تصور می کردم.

فرهاد می خواهد با خوانندگان تلفنی چت کنید. اگر مایلید با یک ستون نویس نیویورک تایمز در مورد هر چیزی که در ذهنتان است صحبت کنید، لطفاً این فرم را پر کنید. فرهاد چند خواننده را برای تماس انتخاب می کند.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances