فیل کسل رکورد NHL را برای بازی های متوالی شکست

NHL از سال 2009 چندین بار به دلیل اختلافات کاری و یک بیماری همه گیر مختل شده است. اما هر بار که تیم فیل کسل یخ را گرفته است، او اسکیت هایش را بسته است.

سه‌شنبه شب، کسل 35 ساله، یک جناح راست برای شوالیه‌های طلایی وگاس، در 990مین بازی متوالی NHL خود بازی کرد و رکورد مرد آهنین را در لیگ خود ثبت کرد. او بهتر از کیت یاندل، فصل گذشته است. یاندل در پایان فصل گذشته از فیلادلفیا فلایرز بازنشسته شد.

“من نمی دانم. او به خبرنگاران گفت: من فقط سعی می کنم بدون توجه به هر چیزی بازی کنم. من در این سالها خوش شانس بوده ام.»

این رشته شامل زمان با افرا، پنگوئن ها، کایوت ها و شوالیه های طلایی بود که او در این فصل به آنها پیوست. دوران حرفه‌ای او شامل دو جام استنلی با پیتسبورگ، یک مدال نقره المپیک با ایالات متحده در سال 2010 و دقیقاً 400 گل NHL بود، که 400مین آن در رکوردشکنی مرد آهنی سه‌شنبه شب بود.

قبل از شروع بازی، او در فصل تازه کار خود با بروینز نبرد موفقیت آمیزی با سرطان بیضه داشت. کسل به طور دوره‌ای مورد انتقاد قرار می‌گیرد که او اضافه وزن دارد یا خوش فرم است، توهینی که بیش از آن‌که توسط عملکرد و طول عمر او رد شود.

رگه های مرد آهنی رکوردهای غیرعادی هستند و گاهی شکستن آنها دشوار است. وقتی کسی سقوط می کند، قدیمی ها اغلب می گویند که برای همیشه ادامه خواهد داشت، زیرا بازیکنان مدرن “آنقدرها هم سخت نیستند” یا “فقط برای پول در آن هستند.”

اما چنین رکوردهایی به نوعی بیشتر از 762 ران خانگی یا 164 تاچ داون عجله ای قابل دستیابی هستند که به درخشش پایدار نیاز دارد. البته، برای اینکه یک مرد آهنین باشید باید آنقدر خوب باشید که برای مدت طولانی در سطح بالا بازی کنید. اما فراتر از آن، آنچه مورد نیاز است دوام، عزم برای از دست دادن هیچ بازی، شانس و شاید یک مدیر فهمیده است.

در اینجا بازیکنان دیگر لیگ های ورزشی معتبر آمریکای شمالی با چنین اراده ای هستند.

تا کنون معروف ترین رگه مرد آهنی متعلق به کال ریپکن جونیور است. از بالتیمور اوریولز که در 2632 بازی متوالی بیسبال بازی کرد.

تعقیب رکورد ریپکن در سال 1995 از نزدیک توسط طرفداران دنبال شد و رسانه های خبری به شدت پوشش دادند. زمانی که او رکورد را شکست، دور کامدن یاردز چرخید، طرفداران پرشور در لحظه ای که اغلب به عنوان یکی از خاطره انگیزترین ورزش های دهه یا حتی قرن یاد می شود. به نظر می‌رسید که به هواداران می‌گفت که بیسبال پس از اعتصاب بازیکنانی که اوایل آن فصل به پایان رسیده بود، بازگشته است.

پرزیدنت بیل کلینتون و ال گور معاون رئیس جمهور به همراه تعدادی از بزرگان بیسبال در این مراسم حضور داشتند و این خبر به صفحه اول نیویورک تایمز تبدیل شد.

سریال ریپکن به‌ویژه خاطره‌انگیز بود، زیرا این سریال افسانه‌ای لو گهریگ را شکست، که رشته 2130 بازی‌اش تنها به دلیل مرگ او بر اثر ALS، که به بیماری لو گریگ معروف شد، پایان یافت.

اعتبار…گتی ایماژ

ای سی گرین با بازی در 1192 بازی متوالی NBA رکورددار است. او در سال 1997 رکورد قبلی 906 را شکست و از رندی اسمیت پیشی گرفت. یک بازیکن ABA، ران بون، در 1041 بازی متوالی بازی کرد و در نهایت گرین از آن بازی نیز عبور کرد.

گرین بیشتر به خاطر عناوینش به عنوان یک نقش آفرین برای شوتایم لیکرز در کنار مجیک جانسون و کریم عبدالجبار به یاد می آید. او به سانس رفت، جایی که این خط در بزرگترین خطر بود. جی آر رید از نیکس با آرنج گرین به دهانش زد و دو دندان را بیرون آورد. مربی کاتن فیتزسیمونز با بازی گرین با ماسک صورت فقط برای چند دقیقه در ده ها بازی این بازی را زنده نگه داشت.

زمانی که او رکورد NBA را شکست، به Mavs رفت. پوشش رکورد شکنی به اندازه ریپکن برجسته یا ستایش آمیز نبود. به نظر می‌رسید که بسیاری از مقاله‌ها درگیر وضعیت خودخوانده گرین به‌عنوان باکره هستند، کمی چیزهای بی‌اهمیت که تمایل داشت یک حرفه محکم و سرسخت را تحت الشعاع قرار دهد.

اگر باید حدس می زدید که چه نوع بازیکنی می تواند هیچ بازی را برای دو دهه یا بیشتر در NFL وحشیانه از دست ندهد، احتمالاً ضربه زننده یا بازیکن را حدس می زنید.

و حق با شما خواهد بود. پانتر جف فیگلز از سال 1988 تا 2010 هر بازی را انجام داد، رشته ای از 352 بازی برای میهن پرستان، ایگلز، کاردینال ها، سی هاوکز و جاینتز. این دوره با بازنشستگی او پس از فصل 2009 به پایان رسید.

اما یک افتخار قابل توجه به برت فاور تعلق می گیرد، که از سال 1992 تا 2010 299 بازی متوالی (297 به عنوان شروع کننده) را به دست آورد. دفاع کوارتر نه تنها یکی از مستعدترین موقعیت ها در زمین است، بلکه اغلب به طور خاص برای آسیب دیدگی هدف قرار می گیرد. راسرهای لبه آل دیویس مالک رایدرز یکبار گفت: “کوارتر مدافع تیم دیگر باید پایین بیاید و او باید به سختی پایین بیاید.” فاور سقوط کرد، اما همیشه به مدت 18 سال دوباره بلند شد.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما