رقابت گیمرهای روسی برای جلوگیری از “جنگ هسته ای”

نکات برجسته داستان

آخرین جنون در مسکو یک بازی جنگی است که در آن بازیکنان برای یافتن کدهای هسته ای مسابقه می دهند

مقامات روسی با ترس ها بازی می کنند و یک رزمایش هسته ای دسته جمعی ترتیب می دهندCNN

“توجه! توجه!» صدای روسی از بلندگو بلند می شود. بمب های هسته ای یک ساعت دیگر پرتاب خواهند شد.

در داخل اتاقی که به عنوان پناهگاه هسته‌ای دوران شوروی ساخته شده است، چند نفر از روسیه برای جلوگیری از حمله فاجعه‌بار به ایالات متحده رقابت می‌کنند.

تلاش آنها – جدیدترین شوق در مسکو – یافتن کدهای پرتاب هسته ای و غیرفعال کردن یک دکمه قرمز پنهان است که قبلاً توسط یک ژنرال دیوانه روسی فشار داده شده است.

این یک فانتزی کامل است. فقط یک بازی تعاملی که در ساختمانی در یک منطقه صنعتی سابق شهر میزبانی می شود و به ترس های جنگ سرد بازمی گردد.

اما در میان تنش‌های کنونی با روسیه، که در آن رویارویی هسته‌ای احتمالی با غرب دوباره مطرح شده است، کمی ناراحت کننده به نظر می‌رسد.

یک ژنرال دیوانه روس دکمه هسته ای را فشار داده است - و گیمرها باید پرتاب موشک را متوقف کنند

ماکسیم موتین، یک روسی که به تازگی بازی Red Button Quest را به پایان رسانده است، گفت: “من نگران هستم زیرا اطلاعات بسیار احمقانه ای از هر دو طرف وجود دارد.”

او افزود: “من می دانم که مردم عادی در سراسر جهان خواهان جنگ نیستند.”

اما مقامات روسی ملت را برای احتمال درگیری آماده کرده‌اند و نگرانی‌های عمیقی را در مورد بن‌بست با غرب، رقیب قدیمی روسیه در جنگ سرد، برانگیخته‌اند.

تلويزيون روسيه تمرينات آموزشي گسترده اي را پخش مي كند كه در آن 40 ميليون نفر در سراسر كشور شركت مي كنند. دولت می گوید این برای آماده سازی پاسخ برای حمله شیمیایی یا هسته ای طراحی شده است.

وزارت شرایط اضطراری روسیه این تصویر را از یک رزمایش دفاع غیرنظامی در سراسر کشور منتشر کرده است

این ویدئو نشان می‌دهد که کارگران اورژانس با لباس‌های محافظ و ماسک‌های ضد گاز، تمرینات دفاع غیرنظامی را که بزرگترین در نوع خود از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی است، هدایت می‌کنند. این نشان می دهد که کرملین از روس ها می خواهد که تهدید جنگ را بسیار جدی بگیرند.

البته درگیری همه جانبه بین روسیه و غرب بسیار بعید است.

تحلیلگران می گویند که اصل نابودی تضمین شده متقابل – یا MAD – همچنان به عنوان یک عامل بازدارنده وجود دارد، همانطور که در دوران جنگ سرد این کار را انجام داد.

اما با افزایش تنش ها بر سر سوریه، اوکراین و کشورهای بالتیک، تحلیلگران می گویند که خطر کوچک تماس، سوء تفاهم و تشدید تنش بین ابرقدرت های هسته ای بسیار واقعی شده است.

فئودور لوکیانوف، سردبیر مجله «روسیه در امور جهانی»، یک مجله برجسته سیاست خارجی، می‌گوید: «فکر نمی‌کنم جنگ هسته‌ای محتمل باشد».

او به سی‌ان‌ان گفت: «اما وقتی دو ابرقدرت هسته‌ای با ماشین‌های نظامی خود در یک منطقه، بسیار نزدیک به هم عمل می‌کنند و هماهنگی مناسبی با هم ندارند، هر اتفاق ناخواسته‌ای ممکن است رخ دهد».

این خطری است که کرملین مایل به انجام آن است، زیرا تلویزیون دولتی در هفته های اخیر لفاظی های تندرو خود را افزایش داده است.

دیمیتری کیسلیف، گوینده ارشد اخبار دولتی روسیه – که منتقدان او را مسئول تبلیغات کرملین می نامند – در مهمترین برنامه خود در امور جاری اخیراً در صورت درگیری نیروهای روسی و آمریکایی در سوریه هشدار جدی درباره جنگ جهانی داد.

وی گفت: رفتار وحشیانه در قبال روسیه می تواند ابعاد هسته ای داشته باشد.

وزارت دفاع روسیه همچنین جزئیات جدیدترین موشک بالستیک قاره پیما را که به زرادخانه هسته ای این کشور اضافه شده است، منتشر کرده است.

شیطان 2، همانطور که شناخته شده است، مخرب ترین سلاح جهان خواهد بود که جایگاه روسیه را به عنوان یک قدرت هسته ای برتر تضمین می کند.

این یک چشم انداز آخرالزمانی است که حس واقع گرایی بیشتری را به تلاش فانتزی که توسط گیمرها در مسکو انجام می شود اضافه می کند.

آلیسا سوکولوا، یکی دیگر از گیمرهای مسکو می گوید: «می دانم که اکنون در مدارس روسیه به بچه ها می گویند که دشمن اصلی ما آمریکا است.

او می افزاید: «اما برای من مسخره به نظر می رسد و من کاملاً مطمئن هستم که جنگ غیرممکن است.

بازیکنان بازی کوئست - که وانمود می کنند یک تیم عملیات ویژه هستند - تنها کسانی هستند که می توانند از جنگ جلوگیری کنند

گیمرهای روسی در پناهگاه جعلی جنگ سرد، کدهای پرتاب را شکسته و پرتاب موشک را غیرفعال کرده اند. به نظر می رسد که ایالات متحده دوباره از این حمله اتمی مجازی روسیه نجات یافته است.

امیدواریم دنیای واقعی نیز از چنین رویارویی در امان بماند.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما