دبیرکل سازمان ملل: منطقه تجارت آزاد آفریقا می تواند باعث رشد پایدار شود

آقای. گوترش در آخرین روز از سری گفتگوهای سالانه آفریقا در نیویورک صحبت می کرد، جایی که تمرکز امسال بر روی تسریع در اجرا منطقه تجارت آزاد قاره آفریقا (AfCFTA) – قرار است بزرگترین در جهان باشد.

از پتانسیل استفاده کنید

او گفت که این بیماری همه گیر قیمت های بالای مواد غذایی و انرژی را به همراه داشت که با تهاجم روسیه به اوکراین بدتر شد و فقر، نابرابری ها و ناامنی غذایی را تشدید کرد.

دولت‌ها همچنین با افزایش نرخ‌های بهره، افزایش پتانسیل بدهی مواجه شده‌اند، در حالی که تغییرات آب و هوایی سیل‌ها و خشکسالی‌های مرگبار را ایجاد کرده است که به خطر گرسنگی کمک می‌کند.

دبیرکل سازمان ملل متحد به شرکت کنندگان گفت: “با هدایت دستور کار 2030 برای توسعه پایدار و دستور کار 2063 اتحادیه آفریقا، ما باید تلاش های خود را افزایش دهیم و از پتانسیل کامل تجارت و صنعتی سازی برای پیشبرد رشد پایدار و فراگیر استفاده کنیم.”

میلیون ها نفر می توانند از فقر فرار کنند

او گفت که AfCFTA قرار است موتور این رشد باشد.

“اجرای کامل آن می تواند ایجاد کند افزایش درآمد تا نه درصد طبق آخرین برآوردها تا سال 2035. این امر می تواند تا 50 میلیون نفر را از فقر شدید نجات دهد و نابرابری درآمدی را کاهش دهد.

دبیرکل تاکید کرد که تحقق وعده AfCFTA مستلزم اقدام در چهار زمینه حیاتی است که با افزایش دسترسی به منابع مالی و سرمایه گذاری آغاز می شود.

“ما به الف نیاز داریم اصلاحات اساسی از سیستم مالی جهانی به طوری که آفریقا در بالاترین سطح نشان داده شود.”

موانعی که تجارت و ظرفیت تولید داخل آفریقا را متوقف می کند نیز باید از بین برود، از جمله از طریق حذف تعرفه ها، ایجاد زنجیره های تامین “ساخته شده در آفریقا” و هماهنگ کردن مقرراتی که سرمایه گذاری را امکان پذیر می کند.

تکنولوژی اهرمی

نکته سوم او بر روی آن متمرکز شد زیرساخت انرژی و دیجیتالکه برای کشورهای آفریقایی حیاتی است تا ظرفیت های تولیدی خود را ایجاد کنند و از پتانسیل کامل نوآوری و کارآفرینی استفاده کنند.

“ما نیاز داریم قدرت صنعتی شدن آفریقا و اهرم فناوری برای جهش زیرساخت های قدیمی و حرکت مستقیم به سوی انقلاب صنعتی چهارم.” گوترش

او افزود که این قاره دارای منابعی است که می تواند آن را به یک رهبر در انرژی پاک و این بخش تبدیل کند می تواند بیش از شش میلیون شغل ایجاد کند تا اواسط قرن با این حال آفریقا طی دهه گذشته تنها دو درصد از سرمایه گذاری جهانی در انرژی های تجدیدپذیر را دریافت کرده است.

روی مردم سرمایه گذاری کنید

نکته پایانی او بر سرمایه گذاری در “سرمایه انسانی” با سرمایه آفریقا تاکید داشت جمعیت پر جنب و جوش، جوان و نوآور هم نیروی کار پویا و هم بازار بزرگ را نمایندگی می کند.

«ایجاد مشاغل مناسب، مخصوصا برای خانم هاو ترویج آموزش، آموزش و یادگیری مادام العمر بهترین راه برای اطمینان از مشارکت کامل مردم آفریقا در انقلاب دیجیتالی و رشد پایدار این قاره است.”

گفتگوی سالانه

مجموعه گفتگوی آفریقایی سیاست‌گذاران و تصمیم‌گیرندگان، کارشناسان، دانشگاهیان، نمایندگان جامعه مدنی، جوانان و سایر ذینفعان را گرد هم می‌آورد تا چالش‌ها و فرصت‌های تاثیرگذار بر این قاره را بررسی کنند.

این توسط دفتر مشاور ویژه سازمان ملل در آفریقا (OSAA) و شرکای آن سازماندهی شده است.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما