تاییدیه های جدید برای ورزشکاران کالج یک نگرانی قدیمی را دوباره نمایان می کند: فروش جنسی

اولیویا دان یک ژیمناستیک در تیم زنان ایالت لوئیزیانا است.

او در سال اول خود یک آمریکایی تماماً آمریکایی بود و به عنوان دانشجوی سال دوم در رشته مطالعات بین رشته‌ای موفق به ثبت افتخار کنفرانس جنوب شرقی شد.

قبل از شروع فصل نوجوانان، دان همچنین در لبه پیشروی جنبشی است که پایه های قدیمی ورزش کالج را متزلزل می کند: یک دانشجوی ورزشکار زن که به لطف تصویب قوانین جدیدی در سال 2021 که به ورزشکاران کالج اجازه می دهد نام خود را امضا کنند، پول نقد دریافت می کند. تصویر و شباهت، یا NIL، معاملات.

دان، 20 ساله، در مورد درآمد خود توضیحی نمی دهد، زیرا حداقل یک پروژه تحلیلگر صنعت در سال آینده به بیش از 2 میلیون دلار خواهد رسید.

او گفت: «هفت رقمی». “این چیزی است که من به آن افتخار می کنم. به خصوص که من یک زن در ورزش دانشگاهی هستم.” وی افزود: هیچ لیگ حرفه ای برای اکثر ورزش های بانوان بعد از دانشگاه وجود ندارد.

دان، بلوندی ریزه اندام با لبخندی درخشان و هیکلی خوش اندام، با ارسال پست به هشت میلیون فالوور اینترنتی قوی خود در اینستاگرام و TikTok، پلتفرم هایی که در آنها محتوای حمایت شده مدل سازی شلوار جین American Eagle Outfitters و لباس های اکتیو Vuori را در کنار هم قرار می دهد، درآمد خیره کننده ای به دست می آورد. ویدیوهایی از لب های او که آهنگ های محبوب را همگام می کند یا رقص های پرطرفدار را اجرا می کند.

برای دان و بسیاری دیگر از ورزشکاران نسل او، رک بودن و معاشقه بودن و به نمایش گذاشتن بدن خود به گونه‌ای که بر مفاهیم سنتی زیبایی زنانه در رسانه‌های اجتماعی تأکید می‌کند، همگی نیروبخش است.

دان در مورد شخصیت آنلاین خود گفت: “این فقط به این است که هر چقدر که می خواهید نشان دهید.”

قوانین غرامت و تایید ورزشکاران برای زنان دانشگاهی، به ویژه آنهایی که در ورزش هایی که به عنوان ورزش های غیر درآمدی شناخته می شوند، مانند ژیمناستیک رقابت می کنند، بازی را تغییر داده است.

مطمئناً بازیکنان مرد فوتبال حدود نیمی از غرامت کلی را دریافت کرده اند حداقل 500 میلیون دلار ارزش تخمین زده می شود که توسط گروه هایی تشکیل شده است که توسط حامیان ثروتمند تشکیل شده اند و به ورزشکاران مرد برای همه چیز از فروش پیراهن گرفته تا حضور در عموم پول می دهند.

زنان به دلیل استفاده از محبوبیت خود در رسانه های اجتماعی، بیشتر از آن هستند که به عنوان درآمد زایی خود را حفظ کنند. همراه با دان، سایر ورزشکاران دانشجوی دختر نیز توسط قوانین NIL به میلیونر تبدیل شده اند، از جمله هیلی و هانا کاویندر، دوقلوهایی که بسکتبال کالج در میامی بازی می کنند. سونیسا لی، ژیمناستیک آبورن و دارنده مدال طلای المپیک در بازی‌های توکیو؛ و پیج بوکرز و آزی فاد، ستارگان بسکتبال در کنتیکت.

اما سیل جدید پول – و روشی که بسیاری از ورزشکاران زن به آن دست می‌یابند – برخی را که برای رفتار عادلانه در ورزش زنان مبارزه کرده‌اند، آزار می‌دهد و می‌گویند که این امر به خواست سنتی زنانه نسبت به برتری ورزشی پاداش می‌دهد. و در حالی که ورزشکاران زنی که با آنها صحبت کردم گفتند که آگاهانه تصمیم می‌گیرند که تمایلات جنسی خود را بالا یا پایین کنند، برخی ناظران می‌گویند که بازار این انتخاب را دیکته می‌کند.

آندریا ژورین، محقق تجارت ورزشی در دانشگاه لافبورو انگلستان، ورزشکاران زن را که تلاش می‌کردند در المپیک ریو در سال 2016 شرکت کنند، مورد مطالعه قرار داد که بسیاری از آنها کالج آمریکایی بودند. Geurin گفت: «یکی از موضوعات مهمی که مطرح شد فشاری است که آنها برای ارسال عکس‌های پیشنهادی یا سکسی از خود در رسانه‌های اجتماعی احساس می‌کردند».

او خاطرنشان کرد که برخی از ورزشکاران به این نتیجه رسیده بودند که عمومی کردن چنین تصاویری ارزشش را ندارد در حالی که برخی دیگر دریافتند که این یکی از راه‌های اصلی افزایش محبوبیت آنلاین و قدرت کسب درآمد آنهاست.

پست‌های رسانه‌های اجتماعی ورزشکاران زن کالج در سراسر ایالات متحده را مرور کنید و متوجه خواهید شد که یکی از نکات مهم در بسیاری از اکانت‌های زنان، این تصور کاملاً ثابت‌شده و کاملاً اثبات شده است که جنسیت می‌فروشد. پست‌هایی که ایده‌آل‌های سنتی را در مورد آنچه که زنان را برای مردان جذاب می‌کند، ارائه می‌کند و بازار نیز از آن حمایت می‌کند.

تارا واندرویر از استنفورد، یکی از موفق‌ترین مربیان بسکتبال کالج زنان، بخشی از انقلاب NIL را که بر زیبایی تمرکز دارد، برای ورزشکاران زن واپس‌رونده می‌بیند. VanDerveer مربیگری را در سال 1978 آغاز کرد، دورانی مجازی قبل از محبوبیت اینترنت و رسانه های اجتماعی، اما او گفت که این فناوری مفاهیم قدیمی جنسیتی را پشتیبانی می کند.

«حدس می‌زنم گاهی اوقات ما این آونگ در حال چرخش را داریم، جایی که شاید دو قدم به جلو برویم و سپس یک قدم به عقب برگردیم. ما برای همه فرصت‌ها برای رقابت، بازی، داشتن منابع، امکانات، مربیان و همه چیزهایی که با دو و میدانی کالیبر المپیک همراه است می‌جنگیم.»

او افزود: این یک قدم به عقب است.

نژاد را نمی توان به عنوان بخشی از پویایی نادیده گرفت. اکثر موفق ترین پولسازهای زن سفیدپوست هستند. گرایش جنسی را نیز نمی توان نادیده گرفت. تعداد کمی از پردرآمدترین افراد آشکارا به عنوان همجنس گرا معرفی می شوند و بسیاری از آنها تصاویر وسوسه انگیزی از خود منتشر می کنند که به نظر می رسد نگاه مردان را جلب می کند.

به جز مخاطبان انبوه اینترنتی، هیچ یک از اینها کاملاً جدید نیست. تنش بین تصویر بدن، زنانگی و انگیزه جدی گرفته شدن به عنوان ورزشکار بخشی از معامله برای ورزشکاران زن برای نسل‌ها بوده است.

ما می‌توانیم به ۷۰ سال قبل برگردیم، فقط به عنوان یک نمونه، به دوران تنیس‌باز برتر «زیبا»، گسی موران، که به خاطر لباس‌های بغل بدن و لباس‌های زیر توری و تنیس‌اش به شهرت رسید.

در دهه 1990، کاتارینا ویت، اسکیت باز برنده دو مدال طلای المپیک، مدل پوشش پلی‌بوی بود و او به سختی تنها ورزشکار زنی است که در پخش عکس‌های خطرناک ظاهر می‌شود.

به نسخه لباس شنا Sports Illustrated یا ESPN The Magazine’s Body Issue فکر کنید، که در آن عکس‌های هنرمندانه ورزشکاران برهنه سال‌ها مخاطبان عمدتاً مرد را به خود جذب کرده است. اما این تصویرها همچنان زنان ورزشکار را جذب می‌کنند که چنین شاخه‌هایی را فرصتی برای ارتقای مثبت بودن بدن می‌دانند، نسبت به فیزیک بدنی که از طریق کار سخت به دست آورده‌اند، یا به چالش کشیدن هنجارهای زنانگی شجاعانه احساس اعتماد می‌کنند.

زنان ورزشکار دانشگاهی مطمئناً از روش‌های متعددی برای معرفی خود استفاده می‌کنند – در حالی که همیشه باید مراقب تمایل جامعه به عینیت‌سازی باشند.

هیلی جونز، نگهبان سراسر آمریکا در استنفورد و کاندیدای جایزه بهترین بازیکن سال، گفت که نمی‌خواهد جذابیت جنسی داشته باشد. درآمد حمایتی او توسط تصویری در رسانه های اجتماعی حاصل می شود که او را به عنوان یک دانشجوی ورزشکار خوش قلب و بدون لحن تحریک آمیز آشکار نشان می دهد.

او در مصاحبه اخیر خود گفت: “من عکس بیکینی پست نمی کنم.” “نه به این دلیل که نمی خواهم بدنم را نشان دهم. به این دلیل است که این نوع محتوایی با موضوع برتر نیست که می‌خواهم پست کنم، و مخاطبان من به دنبال آن نیستند.

به دنیای Haley Jones, Inc خوش آمدید.

جونز، در میان معدود ورزشکاران زن سیاه‌پوست دانشگاهی که به‌عنوان یکی از برترین افراد مورد تایید شناخته می‌شوند، آموخته است که به سرعت مزایا و معایب دوره جدید تجاری‌سازی را تجزیه و تحلیل کند.

او با نایک، Beats by Dre، SoFi و Uncle Funky’s Daughter، یک محصول مراقبت از مو برای زنان با موهای مجعد، در میان شرکت های دیگر، تاییدیه هایی دارد. ریشی داولات، نماینده او، گفت که جونز از زمان تصویب قانون NIL بیش از شش رقم ساخته است، اما از ارائه رقم خاصی خودداری کرد.

جونز سریعاً خاطرنشان کرد که ورزشکاران زن می توانند انتخاب کنند که در رسانه های اجتماعی شرکت نکنند و بیشترین سود را از دست بدهند. یا می‌توانند شرکت کنند، پول در بیاورند، روی طرفداران حامی تمرکز کنند و نفس خود را با نوعی استعفا در مورد واکنش‌های آنلاین حبس کنند – اغلب اظهارنظرهای هشیارانه و جنسی در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی‌شان – که نشان می‌دهد تا چه حد به آنها عینیت می‌یابد.

“شما می توانید با پوشیدن شلوار ورزشی و ژاکت پف دار بیرون بروید، و جنس گرا خواهید شد. من می‌توانم در یک پادکست حضور داشته باشم، و این می‌تواند فقط صدای من باشد، و من با همین موضوع روبرو خواهم شد. بنابراین، فکر می‌کنم مهم نیست که چه کاری انجام می‌دهید یا چگونه خود را معرفی می‌کنید، آنجا خواهد بود.»

جونز افزود: “این جامعه ای است که ما در آن زندگی می کنیم.”

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما