اوکراین: حملات موشکی میلیون‌ها نفر را تهدید می‌کند که با زمستان سرد و گرسنه روبرو هستند

استفانی ترمبلی، سخنگوی دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل، در نشست خبری منظم در نیویورک، به خبرنگاران گفت که بر اساس گزارش دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل به نقل از مقامات محلی، حملات به مناطقی در شمال، مرکز و جنوب و همچنین پایتخت، کیف، آسیب رسانده است.

او توضیح داد: «در اودسا، منبع آب به دلیل کمبود برق برای راه‌اندازی پمپ‌ها به خطر افتاده است و سیستم گرمایشی در دنیپرو و ​​اودسا نیز تحت تأثیر قرار گرفته است».

علاوه بر این، 40 درصد از منطقه کیف بدون برق مانده است.

در سرما رها شد

خانم. ترمبلی گفت حملات بیشتر به شبکه برق اوکراین آسیب رسانده است، “در زمانی که دما در اکثر نقاط کشور به زیر صفر رسیده و در کیف به -8 درجه رسیده است”.

حملات مکرر به سیستم انرژی میلیون ها غیرنظامی را در معرض خطر یخ زدگی قرار می دهد، به ویژه آنهایی که در خط مقدم زندگی می کنند، بدون دسترسی به گرمایش، آب و خدمات ضروری.

به گرم ماندن کمک کنید

خوشبختانه، او ادامه داد، کارگران مرتبط همچنان به حمایت از مقامات اوکراینی با ژنراتورها برای ادامه کار بیمارستان ها ادامه می دهند. مراکزی برای گرم نگه داشتن آوارگان؛ و کمک به آماده سازی هزاران تاسیسات به عنوان نقاط گرمایش موقت.

این سخنگو ادامه داد: بیش از 400 ژنراتور توزیع کرده‌ایم و در روزهای آینده تعداد بیشتری از این ژنراتورها وارد می‌شود. ما همچنین برای بیش از 630000 نفر لباس گرم، وسایل گرمایشی و تعمیرات خانه فراهم کردیم.»

و در منطقه خرسون، سازمان ملل 10 کامیون دیگر از مواد حیاتی را به دو منطقه در حومه شهر خرسون تحویل داده است، از جمله کیت های بهداشتی برای درمان 20000 بیمار به مدت سه ماه. بسته های بهداشتی برای 6000 نفر; و اقلام حیاتی منزل از جمله پتو، تشک و سایر لوازم برای 1500 خانواده.

تغذیه خانواده ها

در همان زمان، او گفت که علیرغم چالش‌های ناشی از فقدان خدمات اساسی در کشور، ماه گذشته، برنامه جهانی غذا (WFP) به نزدیک به 2.8 میلیون نفر از طریق غذا و حمایت نقدی کمک کرده است.

WFP خاطرنشان کرد که اولویت اصلی برای ماه دسامبر، پاسخگویی مداوم به نیازهای شدید کسانی است که در بدترین مناطق آسیب دیده از طریق کمک به موقع برای نجات زندگی هستند.

خانم ترمبلی در پایان گفت: “به طور کلی، از آغاز عملیات برنامه جهانی غذا در کشور در فوریه سال جاری، بیش از 137000 تن غذا به شرکای خود تحویل داده شده است که برای افراد آسیب دیده از جنگ و نیازمندان ساکن در سراسر کشور در نظر گرفته شده است.” .

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

تماس با ما